Medieklipp

Schjenken-anken opp i vinter

I mai 2010 stevnet Schjenken Dagbladet for ærekrenkelser i flere leder- og kommentarartikler. Rettssaken kom opp for tingretten i fjor vår. Den endte med at Dagbladet ble dømt til å betale én million kroner i oppreisning til Schjenken.

Publisert Sist oppdatert

Dagbladet anker: I mai 2010 stevnet Schjenken Dagbladet for ærekrenkelser i flere leder- og kommentarartikler. Rettssaken kom opp for tingretten i fjor vår. Den endte med at Dagbladet ble dømt til å betale én million kroner i oppreisning til Schjenken, skriver Journalisten.
I juni ble det kjent at Dagbladet anker saken på alle punkter. Daværende sjefredaktør Lars Helle sa at avisen reagerer på bevisbedømmelsen i retten.
– Vi mener de har oversett bevis og overhørt vitner, og har vektlagt en side av saken. Erik Schjenkens, sa Helle.
Schjenkens advokat viste imidlertid til dommen.
– Dette er korrekt og dommen er meget grundig, sa Bore.
Les mer om saken hos Journalisten

Powered by Labrador CMS