Luftambulanse
Sauelokking startet redningsaksjon
Alarmen gikk søndag kveld, da det kom melding om rop fra sjøen ved Nedstrand. Det viste seg å være noe helt annet.
Alarmen gikk søndag kveld, da det kom melding om rop fra sjøen ved Nedstrand. Det viste seg å være noe helt annet,Stavanger Aftenblad.
- Vi fikk meldinger inn om rop om hjelp fra vannet klokken 19.34. Politi, ambulanse og Sea King-helikopteret ble sendt til stedet. Lokalbefolkning jobbet også for å få båter på vannet, sier operasjonsleder Håkon Tornes ved Haugaland og Sunnhordland politidistrikt.
- Området er ved Stora/Litla Færøyna utenfor Nedstrand. Hurtigbåten Fjorddrott var i området sammen med flere lokale båter for å lete, sier Tornes.
Noen minutter senere kom kontrabeskjeden:
- Lokalt brannvesen har kommet i kontakt med en mann i båt som kom fra det aktuelle området. Han oppgav å ha vært ute for å rope på sauene sine, sier Tornes.