Medieklipp

Ambulanse under utrykning kjørte av veien og veltet

En ambulanse som var på vei for å hente en lettere skadd sjåfør etter en utforkjøring, kjørte selv utfor veien og veltet.

Publisert Sist oppdatert

Det var under utrykning til en trafikkulykke på fylkesvei 17 på Tjøtta i Alstahaug at sjåføren mistet kontrollen over bilen og kjørte av veien i en sving på Søvik, melder NRK Nordland.

Ambulansen med to personer havnet i grøfta og veltet.

Det er 70- sone på stedet og vitner forteller til NRK at det var svært glatt på stedet.

– Politiet har vært på stedet og de to personene var uskadde, opplyser operasjonsleder Kenneth Magnussen ved Nordland politidistrikt.

Kvinne til sykehus

AMK Helgeland måtte sende en ny ambulanse til Tjøtta, hvor en kvinne var lettere skadd i en trafikkulykke.

Også dette var en utforkjøring. Kvinnen i bilen hadde smerter i ryggen, og ble tatt med til sykehuset i Sandnessjøen med den nye ambulansen.

– Ambulansen ligger på siden, og det må nok rekvireres bilberger for å få opp bilen, opplyser politiet.

Materielle skader

Ifølge kommunikasjonssjef Tore Bratt i Helgelandssykehuset gikk det bra med de som var i ambulansen.

Les mer om saken og se bilde hos NRK Nordland

Powered by Labrador CMS